• ,,Bezpiecznie na wsi mamy niebezpiecznych substancji unikamy"

• Gratulujemy uczniom naszej szkoły kolejnych sukcesów w konkursach. Wyróżniony został uczeń klasy IV Kacper Pietrzyk, II miejsce zajęła Zuzanna Wielgos - uczennica klasy VII w etapie rejonowym XIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pt. ,,Bezpiecznie na wsi mamy niebezpiecznych substancji unikamy" zorganizowanego przez Placówkę Terenową KRUS w Radomsku.

Jeszcze raz GRATULUJEMY!!!!

• DZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW

• 19 maja obchodzimy Dzień Dobrych Uczynków, czyli święto społecznych i bezinteresownych działań podejmowanych na rzecz innych ludzi, przyrody i zwierząt. W tym dniu starajmy się zachować uśmiech na twarzy, pomagajmy najbliższym i bądźmy mili dla innych. Starajmy się, aby na na naszych twarzach gościł uśmiech. Nie czekaj, działaj !

~ zespół pedagogów

• Program Domowych Detektywów ,,Jaś i Małgosia na tropie".

• 18 maja 2023 r. w godzinach popołudniowych klasy IV-V zakończyły realizację programu z zakresu profilaktyki alkoholowej pod nazwą Program Domowych Detektywów ,,Jaś i Małgosia na tropie".

Zgodnie z założeniami programu wychowawcy oraz pedagodzy wraz z uczniami przygotowali spotkanie dla rodziców pod nazwą ,,Wieczorek Jasia i Małgosi", który był podsumowaniem podejmowanych działań. Rodzice współuczestniczyli w realizacji programu, wykonując zadania przeznaczone dla tzw. Domowych Drużyn i bardzo chętnie włączyli się w przygotowanie wieczorku i udziału w zabawach.

Uczniowie zaprezentowali przygotowane w trakcie zajęć plakaty informacyjne: ,,To tylko piwo", ,,Łagodzenie stresów”, ,,Alkohol a mózg”, ,,Picie alkoholu i prowadzenie samochodu lub innego pojazdu”, które zostały wyeksponowane na gazetce szkolnej.

Na zakończenie spotkania, po poczęstunku wszyscy uczniowie oraz liderzy za prezentację oraz wkład w realizację programu od wychowawców otrzymali dyplomy.

,,Wieczorek Jasia i Małgosi" przebiegł w miłej i przyjaznej atmosferze sprzyjając integracji uczniów, rodziców oraz nauczycieli.

• "EKO-PAKA- warsztaty ekologiczne

• 12 maja uczniowie klas I-III uczestniczyli w edukacyjnych warsztatach poświęconych ekologii i ochronie środowiska ,,EKO- PAKA" w Miejskim Domu Kultury w Radomsku, zorganizowanych przez edukatorów PGK w Radomsku. Uczniowie utrwalali nawyki prawidłowego segregowania śmieci. Podczas warsztatów dzieci wykonały ciekawe prace plastyczne z materiałów z recyklingu. Każdy uczestnik mógł również posadzić swojego kwiatka i zabrać go do domu. Dziekujemy Paniom edukatorkom z PGK w Radomsku za ciekawie i profesjonalnie przeprowadzone zajęcia połączone z praktyczną nauką